pvc

مقدمه:

یکی از بحران های عصر حاضر بحران انرژی است.امروزه بشر به دنبال راه هایی برای کاهش انرژی است .محدود بودن منابع سوخت فسیلی در کشور ایران چشم انداز های نگران کننده ای را پیش رویمان ترسیم کرده است.پیش بینی میشود با افزایش روز افزون هزینه های تولید در و پنجره های چوبی و آهنی و آلومینیومی این محصولات جای خود را به طور کامل به در و پنجره های u.p.v.c بدهد.
درب و پنجره های u.p.v.c نسل چهارم درو پنجره بعد از چوب و آهن و الومینیوم است که با توجه به خواص بی شمار، این نوع پنجره ها با سرعت گسترش پیدا کرده است به طوری که در سالهای اخیر در بیشتر نقاط جهان این نوع از پنجره ها بیش از 70% سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

معرفی u.p.v.c:

ماده اولیه ساخت دروپنجره مدرن u.p.v.cازمخفف کلماتunplasticised poly  vinyl chloride تشکیل شده است .این ماده یک نوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام است . در فرایند تولید u.p.v.c با افزودن مواد مختلفی چون ضربه گیر ها و تثبیت کننده ها و مواد ضد احتراق ،پر کننده و کمک کننده ها و رنگ های صنعتی و روان سازه  ها به ماده اصلی، ترموپلاست به دست می آید که ترکیب جدیدی از ماده pvc میباشد ولی به علت خواص فیزیکی متفاوت ،اصطلاحا به آن یک غیر پلاستیک اطلاق می شود.
این پروفیل از 60- درجه تا 70+ درجه هیچ گونه تغییری از نظر رنگ پریدگی و رنگ دویدگی و همچنین خمش یا انحنا در آن به وجود نمی اید.در مواد اولیه u.p.v.c به جای سرب از کلسیم و روی بهره گیری شده استکه نه تنها باعث جلا و طول عمر و مقاومت بیشتر در برابر اشعه ما وراء بنفش نور خورشید میگردد.و بلکه فقدان سرب کمک به کاهش آلودگی هوا خواهد کرد.
این پروفیل در برابر آتش بسیار عالی عمل میکند و فقط زمانی میسوزد که به صورت مستقیم در معرض شعله آتش باشد زمانی که شعله از آن دور شود پروفیل نیز دیگر نمیسوزد و ذوب شدن آن متوقف میشود.
گاهی برای تقویت این نوع در و پنجره در هنگام ساخت داخل آنها لوله گالوانیزه کار گذاشته میشود.

پروفیل های به کار رفته در پنجره u.p.v.c مسلح به پروفیل های فلزی گالوانیزه میباشد که به بدنه  پروفیل u.p.v.c پیچ میشوند .ساختار پنجره طوری است که بازشوی پنجره را پس از بسته شدن از هر طرف در قاب خود قفل کرده و و امکان باز کردن آن از سمت بیرون وجود نخواهد داشت .این فاکتور مجموعا ضریب امنیت پنجره را بالا برده و موجب می شود تا امکان مخدوش کردن یا آسیب رساندن به پنجره و ورود به ساختمان مشکل تر شود.
نحوه تولید پروفیل pvc:
پودر pvc ابتدا در دستگاه اکستروژن حرارت داده میشود تا به صورت خمیری تبدیل شود ،سپس با فشار قالب دستگاه به شکل مورد نظر در می آید این فرایند به وسیله فشار زیاد و نیروی حاصل از دستگاه به فرم خمیری از میان قالب ها صورت میگیرد و در نهایت به شکل پروفیل اکستروژن خارج میشود.
یک قالب فلزی در انتهای دستگاه وجود دارد که مواد اولیه از داخل فلز قالب سرریزمیشود و به شکل پروفیل به صورت شاخه 6 متری در می آید هنگامی که پروفیل ها از قالب خارج میشوند درجه حرارتی نزدیک به 190 درجه سانتی گراد دارند که بلا فاصله از میان قالبهایی که توسط آب سرد خنک میشوند عبور داده میشود تا از مقدار حرارت آنها کاسته شود در نهایت پروفیل سرد صیقلی و با دیوار های داخلی ظاهر خواهد شد.

خصوصیات پنجره u.p.v.c :

کاهش انتقال حرارت منتقل از پنجره ها 54%
کاهش انتقال صوت 30 db
مقاوم در مقابل اشعه uv
تنوع رنگی در نوع دکورال و معمولی
یراق آلات مخصوص و ایمن در برابر سرقت
امکان نصب شیشه های تک جداره و دو جداره و سه جداره تنها با تعویض زهوار
استحکام مکانیکی بالا در برابر تنش های کششی و پیچشی و خمشی
استفاده از گالوانیزه u  شکل جهت استحکام بخشی
نفوذ ناپذیری در برابر طوفان و باران
عدم پوسیدگی و خوردگی د ر برابر شرایط جوی
عدم نیاز به رنگ آمیزی
قابلیت شستشو با مواد شوینده
قابلیت بازیات و سازگاری با محیط زیست
پائین بودن ضریب انبساط خطی
نصب راحت و آسان بدون تخریب محیط پیرامون
عدم تشدید اشتعال آتش به دلیل داشتن گاز کلر در زنجیر اصلی پلی وینیل کلرید
عدم لرزش شیشه ها و صداهای ناهنجار در اثر ضربه باد و طوفان
نقطه ذوب پائین و امکان جوش با کیفیت و طول عمر زیاد
طراحی کانال تخلیه آب جهت خروج آب احتمالی وارده به سیستم
قابل نصب بر روی قاب فلزی و ساده وسیمانی و آجری و ...
اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن